Ojedinělá letní aukce umění v galerii Expo 58 ART v Letenských sadech

Jaroslav Horejc, Hlava, bronzová plastika, výška bronzu: 15 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryJaroslav Horejc, Hlava, bronzová plastika, výška bronzu: 15 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery
André Breton, Toyen. La Lampe dans l’Horloge, 1948, 286. originální vydání, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryAndré Breton, Toyen. La Lampe dans l’Horloge, 1948, 286. originální vydání, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery
Ondřej Basjuk, Luňák, 2022, akryl na plátně, 90 x 70 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryOndřej Basjuk, Luňák, 2022, akryl na plátně, 90 x 70 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery
Joža Uprka, Stojící děvče, 1921, akvarel na papíře, výřez pasparty: 65 x 38 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryJoža Uprka, Stojící děvče, 1921, akvarel na papíře, výřez pasparty: 65 x 38 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery
Kamil Lhoták, Atomobiles Salmson, 1973, akvarel na papíře, výřez pasparty: 16 x 24,5 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryKamil Lhoták, Atomobiles Salmson, 1973, akvarel na papíře, výřez pasparty: 16 x 24,5 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery
Josef Šíma, Krajina, 1929, tuš, pero, papír, 29,5 x 47 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryJosef Šíma, Krajina, 1929, tuš, pero, papír, 29,5 x 47 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery
Otakar Kubín (Othon Coubine), Provensálská krajina (Saint-Saturnin-lès-Apt), olej na plátně,46 x 55 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryOtakar Kubín (Othon Coubine), Provensálská krajina (Saint-Saturnin-lès-Apt), olej na plátně,46 x 55 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery
Adolf Born, Dvakrát o polidštění opice, barevná litografie, výřez pasparty 50 x 34 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryAdolf Born, Dvakrát o polidštění opice, barevná litografie, výřez pasparty 50 x 34 cm, zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery

Renomovaná galerie a aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery pro zájemce připravila ojedinělou Letní aukci umění ve své výstavní síni EXPO 58 ART s motivačními vyvolávacími cenami.

V Letní aukci s více než 100 aukčními položkami jsou zařazeny kvalitní obrazy, sochy i knihy o umění, které mohou dražitele zaujmout díky motivačním vyvolávacím cenám. Díla mají šanci upoutat zkušené i začínající sběratele, obchodníky s uměním, investory, či další milovníky umění.

Mezi nabízenými díly se nacházejí práce několika významných sochařských umělců, jako je například Jaroslav Horejc s bronzovou plastikou Hlava, nebo Otto Guttfreund se sochou z glazované a kolorované pálené hlíny Voják z Roty Nazdar.

Na aukci budou rovněž nabízeny tři knihy. Za zmínku stojí brožovaná kniha André Bretona s názvem Toyen. La Lampe dans l’Horloge. Tato kniha je 286. originální vydání z prvních 360 číslovaných kopií. Ke knize je rovněž připojen katalog výstavy Toyen v galerii Denise René v roce 1947 s původní předmluvou André Bretona a ilustrovanou Toyen.

Nebudou chybět ani díla sběrateli oblíbených a vyhledávaných autorů, mezi kterými bude možné najít například jednoho z nejslavnějších malířů jihu Moravy, Joža Uprku s dílem Stojící děvče. V nabídce jsou také kresby Krajina a Cesta Mraku významného představitele evropského moderního umění Josefa Šímy.

Na aukci také vyniká akvarel na papíře Automobiles SALMSON od Kamila Lhotáka, stejně jako jeho autorský tisk Velociped. Neméně významným umělcem, který se na aukci představí, je malíř proslulé skupiny Osma Otakar Kubín (Othon Coubine), jehož oleje na plátně Váza se žlutými květy a Provensálská krajina (Saint-Saturnin-lès-Apt) budou také k vidění.

Obdivovatelé Jana Baucha, Adolfa Borna či Oldřicha Kulhánka budou mít v této aukci mnoho důvodů k radosti, neboť právě tito umělci jsou zdě hojně zastoupeni. Například Bornových děl je zde více jak deset.

Ze současné české umělecké scény se mohou zájemci těšit na výtvarníka Ondřeje Basjuka, s díly Duplex a Junák, nebo na dílo Květinové zátiší malíře a skladatele Vladimíra Franze.

Tato ojedinělá Letní aukce umění se uskuteční 6. srpna od 16:00 ve výstavní síni EXPO 58 ART. Dražit mohou zájemci osobně v sále, telefonicky či podáním písemného limitu prostřednictvím plné moci. Online způsob dražby není možný. Adolf Loos Apartment and Gallery jako jediná poskytuje na prodaná umělecká díla doživotní záruku pravosti.

Odkaz na aukční katalog: aloos.cz/katalog

Termín aukce: neděle 6. srpna 2023 od 16 hodin

Místo konání aukce: Výstavní síň Expo 58 ART, Letenské sady 1500/80, 170 00 Praha 7

Předaukční výstava ve výstavní síni Expo 58:

31. července – 5. srpna 2023 (Po – Ne 10:00 - 18:00)
6. srpna 2023 (10:00 - 15:30)

Autor:
Viktorie Kosejková - 31.7.2023