Prodejní výstava mladých umělců v Expo 58 ART

Michal Ožibko, iDeath II., 2010, olej na plátně. Zdroj: Michal OžibkoMichal Ožibko, iDeath II., 2010, olej na plátně. Zdroj: Michal Ožibko
Jan Mikulka, Lilie 3, 2021, olej na plátně, zdroj: Jan MikulkaJan Mikulka, Lilie 3, 2021, olej na plátně, zdroj: Jan Mikulka
Zdeněk Trs, Krystalizace, 2018, akryl na plátně. Zdroj: Zdeněk TrsZdeněk Trs, Krystalizace, 2018, akryl na plátně. Zdroj: Zdeněk Trs
Vladimír Véla, Fragment č. 3, 2002, akryl na plátně, zdroj: Vladimír VélaVladimír Véla, Fragment č. 3, 2002, akryl na plátně, zdroj: Vladimír Véla

Milovníci umění se mohou na konci května těšit na prodejní výstavu současných umělců, žáků profesora a vysokoškolského pedagoga AVU, Zdeňka Berana.

Výstava bude prezentovat tvorbu současných umělců, kteří jsou žáky profesora Zdeňka Berana (1937–2014). Beran byl malíř a autor expresivních objektů a instalací. V jeho tvorbě lze spatřit prvky exprese a hyperrealismu. Patří k nejvýraznějším umělcům domácí scény druhé poloviny 20. století.

Mezi vystavujícími umělci jsou Beranovi studenti Zdeněk Trs, Jan Mikulka, Michal Ožibko a Vladimír Véla, kteří v Expo 58 ART představí svou aktuální tvorbu. Každý z těchto umělců má svůj unikátní styl a techniku, což zaručuje, že každý návštěvník si zde najde to své.

Jan Mikulka se věnuje portrétní a figurální tvorbě, malbě zátiší, florální malbě a také experimentuje na pomezí abstrakce. Mikulka je držitelem prestižních cen v mezinárodních soutěžích za portrétní tvorbu.

Michal Ožibko je pro veřejnost známý spíše figurativní hyperrealistickou tvorbou, ale věnuje se také abstraktní a expresivní tvorbě. V roce 2010 získal diváckou cenu British Portrait Award za portrét dívky nazvaný iDeath II.

Vladimír Véla také patří mezi výrazné talenty soudobé české malířské scény. Věnuje se krajině se sakrální tématikou a přes reálné základy posouvá své sdělení v obrazech do roviny abstrakce. Rád pracuje s barvou a jeho díla obsahují určitou magii. Véla se stal finalistou pro mladé umění do 33 let Ceny NG 333 a jeho díla jsou zastoupena jak v českých sbírkách, tak v zahraničí.

Zdeněk Trs je známý svými abstraktními malbami, které jsou zaměřené na geometrii těles. Hraje si s významovými symboly, minimalismem a světlem, a je charakteristický vysokou úrovní jemnosti a čistoty. Ve svých monochromatických malbách používá základní geometrické tvary, jako jsou čtverec a kruh, a vytváří tak optické klamy s minimální barevností.

Tato prodejní výstava se bude konat od 31. května do 29.června od 10.00 do 18.00 každý den, kromě pondělí v galerii Expo 58 ART.

Pokud tedy hledáte originální a zajímavý kousek do vaší sbírky, určitě se neváhejte na této výstavě zastavit.

 

Více na: aloos.cz

Autor: 
Viktorie Kosejková - 14.5.2023