Jedno ze stěžejních děl, z věhlasné výstavy Poesie 1932, s názvem Ludvík XVI. od Alose Wachsmana je možné spatřit na předaukční výstavě v Expo 58 ART.
Proslulá výstava Poesie 1932 je pojem, o němž se píše v mnoha uměleckých publikacích, které se zaměřují na českou avantgardu, český surrealismus, poetismus a imaginativní umění. Je často označována za klíčovou a přelomovou událost v procesu postupného utváření českého surrealismu. Výstava byla pořádána Svazem výtvarných umělců Mánes v čele s předsedou Josefem Gočárem. Počátkem vzniku Výstavy Poesie 1932 byla dohoda mezi vedením SVU Mánes a skupinou mladých umělců, kteří se v roce 1930 odtrhli od tohoto uměleckého sdružení. Jedním z jejich podmínek pro návrat bylo uspořádání mezinárodní výstavy, na níž by se zaměřili na nejaktuálnější umění. Původně bylo plánováno konání této události na jaře roku 1932, ale nakonec se realizovala až na podzim od 27. října do 27. listopadu 1932.
Na výstavě bylo prezentováno 147 obrazů a plastik od 23 autorů, přičemž většinu z nich tvořili umělci ze zahraničí. Ovšem pokud jde o množství vystavených děl, domácí umělci měli větší zastoupení.
Výstavu obeslali svými díly čeští umělci: Emil Filla, Adolf Hoffmeister, František Janoušek, Vincenc Makovský, František Muzika, Josef Šíma, Jindřich Štyrský, Toyen, Alois Wachsman, Hana Wichterlová, Bedřich Stefan.
Z řad zahraničních umělců se zúčastnili: Hans Arp, Salvador Dalí, Max Ernst, Alberto Giacometti, Giorgio de Chirico, Paul Klee, André Masson, Joan Miró, Wolfgang Paalen, Gaston Louis Roux, Alberto Savinio a Yves Tanguy.
Na této proslulé výstavě byl vystaven pod číslem 149 také olej Ludvík XVI. od Aloise Wachsmana. Toto dílo, které pochází ze slavné sbírky prof. Jaroslava Borovičky, se objeví na Výběrové aukci Adolf Loos Apartment and Gallery 12.11.2023 ve výstavní síni Expo 58 ART. Zájemci mohou obraz vidět „na živo“ po více jak devadesáti letech na předaukční výstavě, která bude přístupná zdarma od 21. října – 11. listopadu (10:00-18:00) a 12. listopadu (10:00 – 15:30).