Zeptali jsme se galeristy Vladimíra Lekeše, co se chystá v druhé polovině roku ve výstavní síni Expo 58 ART

Vladimír Lekeš se sochou Anthony Gormley "GUT IV", 2002, v Expo 58 ART zdroj: Adolf Loos Apartment and GalleryVladimír Lekeš se sochou Anthony Gormley "GUT IV", 2002, v Expo 58 ART; zdroj: Adolf Loos Apartment and Gallery

 „Milovníci umění se mohou těšit na umělecké skvosty“ říká.

V první polovině roku jste ve Vaší výstavní síni Expo 58 ART, kde sídlí Vaše galerie a aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery připravili exkluzivní výběrovou aukci umění, kde padaly milionové částky a také výstavu současných malířů (Jan Mikulka, Michal Ožibko, Zdeněk Trs, Vladimír Véla), na co se mohou návštěvníci těšit v druhé polovině roku?

Snažíme se stále přicházet s novinkami a potěšit nejen kupce, ale také širokou veřejnost, proto jsme si na letní měsíce, kdy aukční svět spí, připravili Letní aukci umění v Expo 58 ART, kde je nabídnuto 114 položek, s vyvolávací cenou už od 5 000 Kč. Sochy, knihy, obrazy, to vše si mohou zájemci o umění prohlédnout osobně v rámci předaukční výstavy od 31. července do 6. srpna 2023 (10:00-18:00) nebo na našich webových stránkách https://aloos.cz/. Vstup na výstavu je zdarma a návštěvníci se tak mohou potěšit drobným dílem do své sbírky nebo jen obdivovat umění 19. století až po díla současná. Samotná aukce se pak uskuteční 6. srpna od 16 hodin a je přístupná po registraci pro všechny zájemce.

Jsem velice rád, že mohu pozvat diváky také na unikátní výstavu Milana Dobeše. Evropský představitel op - artu a průkopník dynamického konstruktivismu Milan Dobeš, který v příštím roce oslaví 94 let, představí na výstavě díla z 60. až 90. let 20. století. Optické reliéfy, kinetické objekty, reflexní koláže a serigrafie, tak budou součástí unikátního prostoru výstavní síně Expo 58 ART od 16. srpna do 17. září 2023.

Následovat bude naše exkluzivní výběrová aukce v Expo 58 ART, kde budou představena jen vybraná díla té nejvyšší kvality, vysokého sběratelského a investičního potenciálu. Všechna tato špičková umělecká díla, která se objeví ve výběrové aukci, jsou pečlivě vybírána, konzultována a prověřována jednotlivými znalci. Jako jediná aukční síň v České republice také poskytujeme na prodaná umělecká díla doživotní záruku pravosti.

Předaukční výstava bude otevřena od 21. října do 12. listopadu 2023, kdy proběhne samotná aukce.

Na minulé výběrové aukci umění padaly autorské i světové rekordy, máte v nabídce opět nějaké raritní plátno, které aspiruje na nový rekord?

Myslím, že se milovníci umění mohou těšit na umělecké skvosty těch nejvyšších kvalit. Prozatím však nabídka není uzavřená, právě nyní finišujeme akvizice. Specializujeme se na prodej uměleckých děl nejvyšší třídy, preferujeme kvalitu nad kvantitou, proto všechna díla podléhají důkladné a dlouhé kontrole. Samozřejmě se snažíme, aby se v aukci opět nějaké výjimečné položky objevily.

 

Autor: 
Zdena Růžičková - 7.7.2023